FILANTROPIA
WIZJA
WARTOŚCI
STRATEGIA

O mnie

Filantropia jest dla mnie nieustającą inspiracją... Pozwala dostrzec i docenić potencjał czynienia dobra praktycznie w każdym obszarze ludzkiej aktywności. Jest ważną i mądrą inwestycją w ludzi. Jest kreatywnym narzędziem, które odmieniając życie konkretnych osób, zmienia świat w dobrym kierunku.

Uważam, że należy dzielić się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim promować idee i upowszechniać wartościowe projekty, które są lub w efekcie stają się użyteczne dla innych. To właśnie nadaje głębszy sens naszemu istnieniu.

Z ludźmi możesz dzielić się na różne sposoby: przeznaczając swój czas i zaangażowanie, dzieląc się umiejętnościami aż po zasoby finansowe, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Zachęcając do osobistego zaangażowania w działania na rzecz innych, z przyjemnością współpracuję z osobami, które angażują się lub myślą o włączeniu się w takie właśnie projekty społeczne.

Agnieszka Sawczuk, Gala Konkursu Liderzy Filantropii 2012
Fot. Forum Darczyńców

Moją siłę stanowi ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie, w szczególności:

  • w realizacji programów społecznych przy współpracy z firmami i instytucjami,
  • prowadzeniu projektów z osobami indywidualnymi w tym z polskimi i międzynarodowymi liderami biznesu,
  • zarządzaniu organizacjami non-profit, obecnie jako Dyrektor Komunikacji Fundacji EFC - fundacji rodzinnej.

Współpracuję przy tym z uznanymi, międzynarodowymi ekspertami z dziedziny strategicznego doradztwa filantropijnego.

Wykorzystując wiedzę o aktualnych wyzwaniach i trendach w rozwoju działalności społecznej, wspieram filantropów w realizacji ich wizji, wyborze wartościowych projektów, czasem dopełnieniu ich planu sukcesji, tak aby nasze wspólne działania odnosiły zaplanowany rezultat i najkorzystniejszy efekt społeczny.

Filantropia jest obszarem mojej pracy i pasji. Dotychczas zainicjowałam i miałam przyjemność współtworzyć projekty filantropijne w polskich i międzynarodowych zespołach specjalistów.

 

Zobacz więcej

Powrót do góry